Ali Baba ve Yedi Cüceler

31 Mar

Ali baba ve kırk haramiler ile Pamuk prenses ve 7 cüceler isimli masalların isimlerini birleştirerek Ali Baba ve 7 Cüceler ismiyle karşımıza çıkan Cem Yılmaz, yine komedi dalında ve değişik bir konsept ile izleyicilerin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Bahçe cüceleri yapıp satarak, ürünlerinin tüm Dünya’da alıcı bulmasını hedefleyen Şenay ve İlber, tanıtım yapmak ve fuara katılmak için Bulgaristan Sofya’ya giderler. Katıldıkları fuarda müşteri çekmeye çalışırken gelişen olaylar neticesinde, kendilerini bir anda, bir yaşam oyunu içerisinde bulurlar. Bu oyun, zengin av meraklıların düzenlediği, kaçırdıkları insanları, türlü ölüm tehlikeleriyle donatılmış ormana bırakarak hayatta kalma mücadelelerinin izlendiği bir oyundur. Şenay ve İlber ile birlikte birkaç arkadaş da oyuna dahil olmuşlar ve bazıları bu oyun içinde hayatını kaybetmişlerdir. Cüce ihracatını bir kenara bırakan Şenay ve İlber, kendilerini bu oyunun içerisine atan Borris Mancov’dan intikam alma arayışına girmişlerdir. Bu yolculukta onlara en büyük destek verenler Rus vatandaşı Veronica ve eski Azeri Sovyet askeri Kenan Memedov olmuştur.

Film, Cem Yılmaz’ın kendi yazıp, yönettiği aynı zamanda başrol oyuncusunun olduğu 4. Film olma özelliğine sahiptir. Usta oyuncuları kadrosuna alan başarılı yapımcının Ali Baba ve7 Cüceler filmi 352 farklı sinema salonunda gösterilmiştir.

Yapımcı: Cem Yılmaz

Gösterim Tarihi: 12 Kasım 2015

Senaryo: Cem Yılmaz, Can Yılmaz

Yönetmen: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Çetin Altay, Can Yılmaz, Yosi Mizrahi, Irina Ivkina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir