ASELSAN Yeni Silahları Mayıs Ayında Sergiliyor

29 Nis

Milli gururlarımızdan biri olan ASELSAN yeni nesil Uzaktan Komutalı Silah Sistemine iki sitem daha katıyor. Bu Uzaktan Kumandalı Silah Sistemleri 10 – 12 Mayıs tarihleri arasında fuarda sergilenecek.

Kısa bir süre içinde Türkiye’nin savunma, sanayi ve teknoloji alanında en büyük kuruluşlardan biri olan ASELSAN 1970 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulmuştu.

Uzaktan Kumandalı Silah Sistemlerini bugüne kadar 11 farklı ülkeye ihraç etmişti. Şimdi ise bu sisteme iki yeni silah sistemi ekleniyor. Türkiye’de üretimi yapılan bu Uzaktan Kumandalı Silah Sistemleri yeni sistemler ise sadece ülkemizde kullanılmayacak. Tüm dünya geneline ihraç edilmesi planlanarak milli ekonomimize katkıda bulunması bekleniyor. Merak edilen bu sistem hakkında henüz fazla bir bilgi paylaşılmıyor.

Yeni nesil Uzaktan Kumandalı Silah Sistemleri 10 – 12 Mayıs tarihleri arasında IDEF’17 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergilenecek. Bu fuar sadece 18 yaşının üstünde olan ve sektörün profesyonellerine yönelik olarak düzenleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir