Çalgı Çengi

31 Mar

Çalgı Çengi filmi, yeni dönemin Zeki-Metin’i olarak anılan Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin ilk sinema filmidir. Aslında bu ikili, filmin sinemada çok az izlenmiş ancak internette müthiş bir izlenme sayısına ulaşmasının ekmeğini çok yemişlerdir. Filmi çektikten sonra yayına girmesi için hiçbir yapımcıyı ikna edemezler. En son Cem Yılmaz Fikir Sanat, projeyi beğenir ve yapımcılığını üstlenir.

Filmin konusu, Gürkan ve Salih adındaki iki teyze oğlunun, İstanbul’da düğün ve sünnetlerde çalgıcılık yaparak ünlü olma hikayelerini anlatmaktadır. Bir mafya babasının kızının düğünde çalgıcılık yaparlar. Ancak damat gelini ortada bırakıp düğünden kaçar. Mafya babası damadı öldürmek için adamlarını gönderir ve bu sırada düğün yarıda kaldığı için müzisyenlerin paralarını ödemez. Kaçan damat Salih ve Gürkan’ın arabasına gizlice biner ve gece onların evinde ölü bulunur. Bütün ihale Salih ve Gürkan’a kalır. Sonrasında bu beladan kurtulmak için türlü yollara başvururlar ancak kurtulayım derken başları daha büyük belaya girer.

Birçok usta isminde yer aldığı Çalgı Çengi filmi, komedi ve kahkaha dolu bir filmdir. İzlerken çok gülecek ve çok eğleneceksiniz.

Yapımcı: Cem Yılmaz, Onur Yıldız

Gösterim Tarihi: 18 Şubat 2011

Senaryo: Selçuk Aydemir

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Erdal Tosun, Tuna Orhan, Cahit Gök, Hazal Kaya, Bora Akkaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir