Einstein ile Facebook Messenger’da Konuşun

5 Nis

Geçmişi dönüp şöyle en sevdiğiniz ünlüler ile konuşacak olsanız, hangi ünlüyü seçerdiniz? Kimileri bu sorunun cevabına hemen Einstein cevabını verecektir. Einstein ile sohbet etmek isteyenler artık bu hayallerini gerçekleştirebilecek ve Einstein ile Messenger üzerinden bilimsel konular üzerinde tartışabilecek.

Facebook chatbot uygulaması olarak karşımıza çıkan Einstein botuna fizik hakkında sorularınızı yöneltebilir, Einstein hakkında yapılan belgesel Genius hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Einstein, şüphesiz bilim dünyasındaki en büyük kişiliklerden biri. Peki, onunla konuşabilecek olsaydık neler sorardık? Facebook’ta yaygınlaşmaya başlayan chatbot uygulamaları, Einstein için yazılmış bir bot ile bünyesine bir bot daha kattı. 23 Nisan’da izleyici ile buluşması beklenen Genius dizisi nedeniyle hazırlanan Einstein Messenger botu, Einstein ile karşılıklı sohbet etmenize yardımcı oluyor.

Einstein botu sizlerle konuşurken dizi hakkında bilgiler vermeyi de unutmuyor. Ancak maalesef bu botu herkesin kullanması mümkün olmayacak. Çünkü bot İngilizce yazılmış ve vereceği cevaplar İngilizce. Yine de İngilizce bilenler için oldukça farklı bir deneyim olacağını düşündüğümüz bu bot, Einstein hakkındaki soruları cevaplamamıza yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir