Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir

28 Mar

Facebook ücretsiz hizmet veren bir platform olduğu için, bünyesindeki reklamların hedef kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına kullanıcıların verilerinin birçoğunu kayıt altına alır. Kayıt olurken size gösterilen üyelik sözleşmesinde bu maddeler yer alır ve siz bunları kabul etmiş sayılırsınız. Bu sözleşmeleri kayıt olan kişiler pek umursamaz. Kayıt altına alınan verilerden bir tanesi de sizin arama geçmişinizdir. Hangi sayfayı, hangi kullanıcıyı veya hangi kelimeyi arattıysanız hepsi kayıt altına alınmaktadır. Aynı bilgisayarı birden çok kişi kullananlar veya arama geçmişini başkasının görmesini istemeyenler için Facebookda arama geçmişinin nasıl silineceğini anlatacağız.

  1. Facebook’a giriş yaparak yukarıdaki isminizin olduğu bölüme tıklayın.
  2. Profil bilgilerinizin olduğu sayfa açıldıktan sonra, kapak fotoğrafı alanının sağ altında bulunan “Hareket Dökümünü Gör” bağlantısına tıklayın.
  3. Açılan sayfada yapmış olduğunuz tüm eylemleri tarihleri ile birlikte bulabilirsiniz.
  4. Sol taraftaki Filtreler bölümü altında Yorumlar seçeneğini bulup hemen altındaki “Daha Fazla” linkine tıklayın.
  5. Linke tıkladıktan sonra sütun genişleyecektir. En alttaki “Ara” seçeneğini bulup tıklayın.
  6. Karşınıza gelen ekranda, hangi tarihte hangi aramaları yaptığınız liste halinde bulunmaktadır.
  7. Sağ üstteki “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna basıp ardından onay verdiğiniz takdirde bütün arama kayıtlarını silmiş olacaksınız. Siz dahil bilgisayarınızı kullanan hiç kimse bu bilgileri bir daha göremeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir