Facebook Yorumlara Gif Özelliği Geliyor

26 Mar

Yaklaşık 2 milyar kullanıcıya hitap eden dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan facebook kurulduğu günden bu yana sürekli kullanıcılarına yenilikler sunmuştur. Son günlerde çıkan haberler, facebook un bu yeniliklere bir yenisini daha ekleme yönünde.

Haber akışı yani timeline özelliği ile büyük çaplı bir gelişmeden sonra facebook, yeniliklerine dur durak vermedi. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliştirilen bu uygulamalara kapak fotoğrafı da eklendi. Daha sonra mobil telefonlarda da kullanılabilen facebook Messenger uygulamasını getirerek insanların sohbet etme ve mesajlaşma gibi ihtiyaçlarını ayrı bir platforma taşıdı. Daha sonra geçmişte yaşanılan güzel ve önemli günleri kullanıcılarına hatırlatmak amacıyla facebook a anı özelliği getirildi. Bu özelliği facebook Messenger a eklenen görüntülü konuşma takip etti. Son olarak canlı yayın özelliğini getirerek gelişen tüm teknolojiyi takip edip kullanıcılarına sunan facebook şimdilerde yeni bir özellik getirmeyi planlıyor.

Getirilmesi beklenen özellik, yorumlarda gif kullanımı. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliştirilen, hareketli resim veya animasyonların uzantısı olan gif resimler, artık facebook yorumlarında kullanılabilecek. Şu anda gerekli testlerden geçirilen yorumlarda gif özelliği, öncellikle belirli bölge ve ülkelerde hizmete açılacak. Ülkemizde ne zaman kullanılacağı ise henüz belli değil. Artık yorumlarınızı hareketli gif resimler ile süsleyebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir