Hackerlar Bilgileri Çok Ucuza Satıyor

12 Nis

İnternet kullanımı artık çılgınlık derecesine ulaştı ve bu durum beraberinde bazı tehlikeler ile birlikte geldi. Artık banka işlemlerinin bile internet üzerinden yapılması, kötü niyetli insanların dikkatini bu yöne çevirmesine neden oldu.

Her alanda olduğu gibi internette de kötü niyetli insanlar kol geziyor ve interneti aktif olarak kullanan insanlar için büyük bir tehlike arz ediyorlar. Hatta bazı hackerlar insanlardan illegal yöntemler ile elde ettiği bilgileri çerez parası denebilecek miktarlarda satışa çıkarıyorlar. Uluslararası bir güvenlik şirketi olan Forbinet, açıkladığı raporlarda çok ilginç bazı olaylara dikkat çekti.

Açıklanan rapora göre ele geçirilen kredi kartı bilgiler 0.5-1 dolar gibi oldukça ilginç fiyatlara satışa sunuluyor. Tabi bu fiyatlar her kart için geçerli değil. İçerisinde cüzi miktarlar olan kartlar oldukça ucuza gidebilirken, 20-25 bin dolarlık kartlar oldukça pahalıya satılabilmekte. Çoğu kişinin anlamadığı olay ise, madem çalıyorsunuz ve bundan bir beklenti içerisindesiniz; neden hesapları sadece 1-2 gibi komik fiyatlara satıyorsunuz?

Hackerlar çalınan hesabı cüzi miktarlarda satışa çıkarırken sahipleri ne yapacağını şaşırması ile kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir