Instagramdan Fotoğraf veya Video Nasıl İndirilir

28 Mar

Instagram, popülaritesini her geçen gün biraz daha artırarak 500 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Başlangıçta yalnızca fotoğraf paylaşım platformu olarak karşımıza çıkan instagram, günümüzde video, canlı yayın ve anlık hikaye paylaşım özelliklerine sahiptir. Instagram, paylaşılan resim veya videoları uygulama üzerinden direkt olarak indirme imkanı tanımaz. Ancak biz sizler için instagramdan nasıl video veya fotoğraf indireceğinizi anlatacağız.

 • Web Tarayıcısı Üzerinden

Web sitesi üzerinden instagram fotoğraf veya videolarını bilgisayara veya akıllı cihazınıza indirmek için downloadgram.com sitesini kullanacağız.

 1. İndirmek istediğiniz fotoğraf veya videonun sağ üst köşesindeki zaman bölümünden içeriğe ait url yi kopyalayın.
 2. Web tarayıcınıza girin ve downloadgram.com adresine giriş yapın.
 3. Sitede bulunan url alanına kopyalamış olduğunuz url yi yapıştırın
 4. url bölümünün hemen altındaki indir butonuna tıklayın ve cihazınıza indirin

 

 • iOS Cihazlar Üzerinden

Iphone veya iOS işletim sistemine sahip bir cihaza instagram videosu veya resmi indirmek istiyorsanız aracı uygulama kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca istediğiniz içeriğe sahip olabilirsiniz.

 1. Video & Photo Downloader for Instagram” isimli aplikasyonu AppStoredan indirip kurulumunu yapın.
 2. Uygulamayı açın ve sağ üst köşesindeki instagram ikonuna dokunarak sahip olmak istediğiniz fotoğraf veya resmin linkini kopyalayın.
 3. Uygulamayı tekrar açın ve Paste URL butonuna dokunarak indirme işlemine başlayın. History kısmından içeriğinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

 

 • Android Cihazlar Üzerinden

Android cihazlar iOS cihazlara kıyasla daha basittir. Ancak bu kısımda iOS cihazlarda olduğu gibi aracı bir uygulama kullanacağız. Uygulamanın ismi Instasave.

 1. Instasave” uygulamasını Google Play Store’dan indirin ve kurun.
 2. Uygulamaya giriş yapın ve instagram anahtarını açın.
 3. Instagram uygulamasına girin ve indirmek istediğiniz içeriğin linkini Instasave programındaki bölüme yapıştırın. İndir butonuna bastıktan sonra indirme işleminiz kısa süre içerisinde başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir