iPhone 8’e Ait Genkbench Raporları Sızdırıldı

16 Nis

Çin’de bir haber sitesinde iPhone 8’e ait olduğu iddaa edilen Genkbench skorları ortaya çıktı.

Dünyadaki en iyi mobil teknoloji şirketleri arasında yerini alan Apple, yeni telefonu iPhone 8’i çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak şirket telefonu tanıtmadan önce bazı sızıntılar yapıldı ve iPhone 8 hakkında bilgi sahibi olmaya başladık bile.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8 hakkında donanım bilgileri sızdırılmıştı; şimdi ise telefon hakkındaki Genkbench raporları ortaya çıktı. Çinli bir haber sitesinin iddaalarına göre iPhone 8, iPhone 7’ye göre oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Tekli çekirdekte 4537 ve çoklu çekirdekte 8975 puanını alan iPhone 8, eski telefonu iPhone 7’ye göre neredeyse %30’luk bir performans artışı ile bizlere ulaşacak. Eğer bu sızıntılar doğru çıkarsa ve iPhone 8 bu puanlara sahip olursa, şu an rekoru elinde tutan

Samsung S8 oldukça üzülecek. Tekli çekirdekte 2500 ve çoklu çekirdekte 6500 olan Galaxy S8’i iPhone 8’in neredeyse yarısı kadar puana sahip gibi gözüküyor. Ancak bilinmesi gerekiyor ki; Samsung bu yenilgiyi kabul etmez ve Note 8 ile birlikte karşımıza bir canavar çıkarabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir