Kolpaçino

31 Mar

Kolpaçino, sinema salonlarında beklediği gişeyi yakalamasa da, sosyal medyada ve internet üzerinde yayılmasıyla birlikte müthiş bir ün kazanmış ve sonrasında 2 filmin daha çekilerek bir seri filme dönüşmesini sağlamıştır. Film sosyal medyada o kadar çok konuşulmuştur ki, replikleri dillere dolanmış ve paylaşım rekorları kırmıştır.

Özgür bir müteahhitin tek oğludur ve babası oldukça cimridir. Ailesi evde yokken, evlerini film yapımcılarına kiraya verir. Tayfun, Özgür’ün ve Sabri’nin yakın arkadaşıdır. Tayfun, mafyanın teslimat için verdiği uyuşturucuların bir kısmını çalar. Mafya durumu fark eder ve Tayfun’a büyük bir miktar para cezası keser. Parayı ödemek için eski kumarhaneci Sabri’den yardım isteyen Tayfun, Özgür’ün evinde kumar oynatmak için anlaşırlar. Eve İstanbul’un en seçkin kumarbazları gelir ve kumar oynarlar. Oyun esnasında laf dalaşına giren mafyalar arasında çatışma çıkar ve bir mafya babası ve adamı öldürülür. İhale, Özgür, Tayfun ve Sabri’nin başına kalır. Bu cesetlerden kurtulmaya çalışan ekibin başına olmadık işler gelir.

Aksiyon, komedi ve kahkaha tufanı Kolpaçino filminde, küfürlü diyaloglar bol miktarda bulunmaktadır. Aileniz veya çocuklarınızla izlemeden önce bir kez daha düşünün.

Yapımcı: Şenol Zencir, Selin Altınel

Gösterim Tarihi: 29 Ekim 2009

Senaryo: Şafak Sezer

Yönetmen: Atıl İnaç

Oyuncular: Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Çatalbaş, Hakan Ural, Abidin Yerebakan, Güzin Usta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir