PS4 Oyunları Artık Bilgisayarda Oynanabilecek

22 Mar

Sony, Playstation ve bilgisayar oyunlarını sevenlere müjdeli haberi verdi. Önümüzdeki günlerde PS4 oyunları PlayStation Now ile artık bilgisayarlarda da oynanabilecek.

PlayStation Now, geçen Ağustos ayında 20 dolar karşılığında hizmet veren bir uygulama olarak oyun dünyasına girdi. PlayStation Now yardımı ile The Laft of Us ve birçok popüler PlayStation 3 oyunu bilgisayar ile oynanıyordu. Sony, bunun ardından bilgisayar ve oyun bağımlıları için yeni müjdeli haberi geçtiğimiz günlerde açıkladı. Şuan test aşamasında olan ve önümüzdeki bir kaç gün içerisinde uygulamaya sokulacağını kullanıcılara duyurdu. Bu yeni uygulama ile birlikte PlayStation 4’te yer alan oyunlar bilgisayarda da oynanabilecek. Uygulamanın kısa sürede gerçekleşeceğini duyuran Sony, kullanıcıların mail adreslerini kontrol etmelerini de ekledi.

Bu haber bilgisayar ve oyun bağımlıları için muhteşem gelse de henüz hangi oyunların uygulamaya dahil edilip edilmeyeceği de kesin değil. Bildiğimiz üzere Xbox, Sony’nin bu yeni uygulamasından daha kapsamlı ve her ortamda kullanılabilen Xbox Play Anywhere” adlı uygulamaya sahip. Ayrıca Türkiye’de doların değerini düşünürsek birçok insan için 20 dolar olarak belirlenen fiyat pahalı gelebilir. Fiyatın düşüp düşmeyeceği konusunda henüz kesin bir açıklama yok. Ancak kullanıcıların eleştirilerini yetkililer dikkate alır mı bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir