Reis Filmine IMDb Şoku!

22 Mar

Bildiğimiz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının belli dönemlerini ele alan Reis filmi geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını başbakanlık yaptığı döneme kadar ele alan filmin IMDb’si vizyona girdiği hafta 1.9 olunca büyük bir şok etkisi yarattı.

Geçen cuma 1.6 ile şok yaşayan film bu hafta 1.9 puana yükselse de beklenen sonuca ulaşılmadığı her haliyle belli oluyor. Reis filmine, kullanıcıların %80i 1 puan, %19 ise 10 puan verdiği görülmektedir. Filmin puan tablosunu incelerseniz sizlerde göreceksiniz ki, en yüksek puanları 18 yaş altı erkekler vermiş. Filmin en düşük puanı aldığı kitle ise 45 yaş üstü kullanıcılar olmuştur. Referandum süreci öncesinde böyle bir filmin vizyona girmesi ve aldığı puan beklenen etkinin görülmediğini bir kez daha gözler önüne sermiş. Yönetmen koltuğunda Hüdaverdi Yavuz’un oturduğu ve baş rollerini, Orhan Aydın, Özlem Balcı ve Volkan Başaran’ın paylaştığı film bir şokta gişede aldı. Beklenen izleyici kitlesine ulaşamayan film kısa sürede iki şok alarak en başarısız filmlerden bir tanesi olmuş gibi görünüyor.

Gerçekçi olmak gerekirse, bu film ile ilgili imdb sitesinde bilinçli bir spekülasyon yapıldığı belli. Başta ekşi sözlük olmak üzere bir çok muhalif platformlarda; bu filme düşük puan verme ile ilgili çalışma yapıldığı ortaya çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir