Samsung Gear 360 Kamea ve VR Kulaklığı Tanıttı

30 Mar

Geçtiğimiz günlerde yapılan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ etkinliklerinde yeni tasarımlar VR Kulaklık ve Gear 360 Kamera Samsung tarafından kullanıcılara tanıtıldı. Galaxy S8’in tanıtımına ilginin büyük olmasını sebebi, S8 ile birlikte tanıtılan VR Kulaklık ve Gear 360 kameraydı.

Yapılan etkinlikte Samsung’un verdiği bilgilere göre, S8 ve S8+ yı önceden sipariş edenlere VR Kulaklık hediye edilecek. Gear 360 Kamera da yine bu etkinlikle tanıtılan ve büyük ilgi gören ürünler arasında yerini aldı. Gear 360 kameranın en büyük özelliği 360 derece ve yüksek kalite fotoğraf ve video çekebilmesi.

VR kulaklık eskisiyle aynı sete sahip ancak S8 ve S8+ a uygun hale getirebilmek için biraz üzerinde oynanmış. Yüksek GPU, çok geniş ekran ve görüş alanını genişletebilme gibi yetenekler VR için kullanıcılarla buluşuyor.

VR üzerinde, yuvarlak trackpad, tetikleyici ve Geri,Anasayfa, Ses gibi yardımcı düğmeler ve donanımlar bulunmaktadır. Yeni teknoloji Gear VR ve kumandası 21 Nisandan itibaren satışta olacak ve isteyenler 129 dolara bu cihaza sahip olabilecekler. Ayrıca denetleyiciye sahip olmak isteyenlerin ise 40 dolar gibi bir ek ücret ödemeleri gerekecek.

Gear 360 ın başlıca özellikleri ise;

  • Fotoğraf ve videolar için küresel panoramalar
  • 4K çözünürlüğünde video kaydı yapma
  • Eskiye oranla 75 derece civarında daha geniş bir görüntü
  • Youtube’da 2K çözünürlüğünde video akışı yapabilme
  • Daha büyük kapasiteli bir pil
  • Harici pil desteği

olarak sıralanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir