Samsung Holding Olma Teklifini Kabul Etmedi

26 Nis

Büyük bir zarardan sonra Samsung yatırımcıları, Samsung’a holding olma teklifinde bulundu. Samsung ile bu teklifi ret ederek zararlarını kapatıp rekora gittiğini söyledi.

Günümüzün en büyük elektronik şirketlerinden biri olan Samsung, Galaxy Note 7 ürününde bir talihsizlik yaşamıştı. Ardından Başkan Yardımcısı rüşvet skandalıyla tutuklanınca çok ciddi bir gelir kaybı yaşandı ve bu durum Samsung yatırımcılarını son derece etkiledi. Bu olayların ardından yatırımcıların bazıları hisselerini güvence altına almak istediğinden Samsung’a holding olma teklifi etti. Samsung ise bu teklife karlılığını topladığını ve bir rekora ilerlediğini söyleyerek reddetti.

Samsung şirketinin adı Samsung Electronics Co. olarak anılıyor ve Samsung’un batarya departmanı ise Samsung SDI Co. adıyla anılıyor. Eğer Samsung holding olma teklifini kabul etseydi tüm şirketlerini Samsung Holding adı altında toplayacaktı. Böyle bir durumda Samsung’un faaliyetleri yavaşlayabilirdi. Samsung ise bu teklifi ret ederek kolay yoldan para kazanmak yerine zor yolu seçti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir