Twitter Karakter Sınırlaması Değişti

31 Mar

Dünya üzerindeki ünlü, ünsüz, devlet görevlisi, sanatçı, futbolcu vs. birçok insanın kullandığı dev sosyal medya platformu Twitter bugün aldığı bir karar ile 140 karakter sınırlamasında değişiklik yaptı.

Bilindiği gibi twitterda bir görüş bildirmek istediğinde bunu maksimum 140 karakter ile yapabiliyorsunuz. Bu karakter sayısı kimi zaman yetmeyebiliyor ancak bunu artırmanın herhangi bir yolu şu an için yok. Bu 140 karakter içerisine kullanıcı rumuzları da dahil. Yani bir görüşe cevap vermek istediğinizde veya birisini görüşürüz içerisinde etiketlemek istediğiniz de kullandığınız “@” etiketinden sonra gelen kullanıcı rumuzu bu 140 karaktere dahil idi. Bu gün gelen güncellemeden sonra artık kişi etiketlemelerde kullanılan “@” den sonraki karakterler 140 karakterden düşülmeyecek. Kullanıcı adı uzun olan isimler etiketlenirken yaşanan karakter sınırı bu sayede çözüm kazanmış oldu. Bu güncellemeden sonra bir kişiye yanıt olarak gönderdiğiniz tweetlerde “@” işareti ile etiketlediğiniz isim yazının içerisinde değil üzerinde görünecek.

140 karakter sınırının genişletilmesi ile ilgili yapılan değişikliği kullanmak isteyen kullanıcıların twitter uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor. Web tarayıcısı üzerinden twitter kullanan kullanıcıların herhangi bir şey yapmalarına gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir